top of page
IMG_3613.JPG

Maria House Liptov

Romantický zrub v lesnom prostredí.

O ubytovaní

Maria House Liptov - to je romanticky zariadený 90-ročný zrub, ktorý leží v tichom lesnom prostredí, priamo na Liptovskej cyklomagistrále v Nízkych Tatrách, ktorá prepája Liptov s Tatrami. Nájdete nás priamo v osade Svarín, spadajúcej pod Kráľovu Lehotu. Vo vzdialenosti 300 m od objektu sa nachádza Ranč Kráľova Lehota, kde si môžete užiť jazdu na koňoch alebo pozrieť farmu s ovečkami, koňmi, pštrosmi, emu, kozičkami a inými zvieratkami. Vďaka centralizovanej polohe pre výlety (napríklad do prírody, po cyklotrasách, Tatralandie, Demänovských jaskýň, na Liptovskú Maru, hrad Liptovský Hrádok, Kontaktnej ZOO, Mincovníčkova, rozhľadňu v Liptovskom Jáne alebo do termálneho prameňa Kaďa) si užijete pokojnú alebo aktívnu rodinnú dovolenku.

Celoročne ponúkame na prenájom dreveničku Maria House Liptov s kapacitou 8 osôb. Na prízemí je umiestnená obývacia miestnosť s kachľovým krbom, televízorom so satelitným príjmom a dvomi prístelkovými pohovkami. Jedlá si pripravíte v kuchyni s el. sporákom s rúrou, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, umývačkou riadku a posedením.

Na poschodí sú tri spálne v zložení: jedna 1-lôžková v štýle detskej izby, jedna 2-lôžková s manželskou posteľou a jedna 3-lôžková s manželskou posteľou a samostatným lôžkom. Najväčšia má aj štýlové kachle. V rámci ubytovania máme kúpeľňu s vaňou a toaletou. V spálňach sú dymové senzory. V celom objekte je zaistené bezplatné WiFi internetové pripojenie.

V cene ubytovania je zahrnuté aj používanie detského ihriska s domčekom a pieskoviskom, prenosného vonkajšieho ohniska, záhradného sedenia s veľkým dáždnikom a grilu na drevené uhlie. Rovnako tak sa dá používať i miestnosť na uzamknutie bicyklov a lyží. Parkovanie je zabezpečené na oplotenom dvore pre viacero motorových vozidiel alebo pre jedno auto pod prístreškom.

S radosťou Vám poskytneme informácie a tipy o možnostiach v regióne.

Ponúkame aj služby za príplatok, a to:
- zapožičanie trekingových bicyklov 3 ks dospelí, 1 ks detský + zapožičanie cyklovozíka pre deti do 3 rokov;
- služby lokálneho cyklo sprievodcu po okolí;
- transport autom podľa potreby;
- vonkajšiu voliéru pre psa;
- párty stan 6 m x 3 m s plachtou;
- nafukovací bazén 1,5 m x 2,0 m;
- grilovanie s grilmajstrom;
- domáci miláčikovia v interiéri;
- nadštandardné vybavenie kuchyne (profesionálny odšťavovač, sodastream...).

Príbeh našej rozprávkovej drevenej chalúpky sa zrodil v roku 1934, kedy rodina nemeckého fabrikanta Henkel postavila svojej dcére dom. Marie Henkel trpela bronchitídou, a tak jej výborne robil vzduch na čerstvom tatranskom vzduchu. Vďaka Považskej lesnej železnici tu bývalo mnoho obyvateľov. Spolu so spoločníčkou Mariou Pustkovou si založili práčoveň pre lesných a železničných pracovníkov a pracovali ako učiteľky v miestnej škole. Na základe toho vzniklo ako poďakovanie názov Maria House. My sme od 2009 kúpili dom na rodinné účely. Neskôr sme sa rozhodli sprístupniť ho aj hosťom, aby si užili atmosféru, ktorú tento dom má. Nie je pre to pre nás problém prísť pre Vás na letisko, urobiť Vám nákup, sprevádzať Vás na horskom či cestnom bicykli alebo pripraviť grilovačku pre celú partiu pod párty stanom.

Radi Vám pripravíme dovolenku na mieru podľa Vašich predstáv. Tešíme sa na Vás v našom Maria House Liptov. Rodina Chudovský.

Cenník

Čo Vám ponúkame?

110 EUR

celoročne

4.1.-22.12

Cena za celý objekt na jednu noc.

min. 2 noci

min. 2 osoby

125 EUR

TOP sezóna

1.7.-31.8.

Cena za celý objekt na jednu noc.

min. 5 nocí

min. 2 osoby

nad 7 nocí = zľava 9%

135 EUR

Vianoce

23.12.-25.12

Cena za celý objekt na jednu noc.

min. 3 noci

min. 2 osoby

180 EUR

Silvester

26.12.-3.1.

Cena za celý objekt na jednu noc.

min. 4 noci

min. 2 osoby

Vo vnútri chaty je prísny zákaz fajčenia. Stálou obyvateľkou dvora je mačka. Pobyt v interiéri je v prezuvkách. Mobilný signál je slabý. Neakceptujeme konanie večierkov a párty. 

Kontakt

Martin Chudovský

Svarín, 032 33 Kráľova Lehota

martinchudovsky@gmail.com

 

bottom of page