top of page

Maria House Liptov

Svarín, 032 33 Kráľova Lehota-Svarín, Slovakia

K dispozícii

od 110€/noc

Maria House Liptov

Detaily

Typ ubytovania

Drevenica

215-2156608_google-map-hotel-icon-no-accommodation-clipart.png

Izby

4

4372.png

Kúpeľne

1

ikona-domaci-kuchyne.png

Kuchyne

1

dog-2952471_1280.png

Zvieratá

Áno

Wellness

Nie

white-arrow-58.png

Podlažia

2

martinski-ikony-01.png

Kapacita

8

spalne-ikona-final-uai-258x258.png

Postele

8

icon-2073973_960_720.png

Raňajky

Nie

Popis ubytovania

Maria House Liptov - to je romanticky zariadený 90-ročný zrub, ktorý leží v tichom lesnom prostredí, priamo na Liptovskej cyklomagistrále v Nízkych Tatrách, ktorá prepája Liptov s Tatrami. Nájdete nás priamo v osade Svarín, spadajúcej pod Kráľovu Lehotu. Vo vzdialenosti 300 m od objektu sa nachádza Ranč Kráľova Lehota, kde si môžete užiť jazdu na koňoch alebo pozrieť farmu s ovečkami, koňmi, pštrosmi, emu, kozičkami a inými zvieratkami. Vďaka centralizovanej polohe pre výlety (napríklad do prírody, po cyklotrasách, Tatralandie, Demänovských jaskýň, na Liptovskú Maru, hrad Liptovský Hrádok, Kontaktnej ZOO, Mincovníčkova, rozhľadňu v Liptovskom Jáne alebo do termálneho prameňa Kaďa) si užijete pokojnú alebo aktívnu rodinnú dovolenku.

Celoročne ponúkame na prenájom dreveničku Maria House Liptov s kapacitou 8 osôb. Na prízemí je umiestnená obývacia miestnosť s kachľovým krbom, televízorom so satelitným príjmom a dvomi prístelkovými pohovkami. Jedlá si pripravíte v kuchyni s el. sporákom s rúrou, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, umývačkou riadku a posedením.

Na poschodí sú tri spálne v zložení: jedna 1-lôžková v štýle detskej izby, jedna 2-lôžková s manželskou posteľou a jedna 3-lôžková s manželskou posteľou a samostatným lôžkom. Najväčšia má aj štýlové kachle. V rámci ubytovania máme kúpeľňu s vaňou a toaletou. V spálňach sú dymové senzory. V celom objekte je zaistené bezplatné WiFi internetové pripojenie.

V cene ubytovania je zahrnuté aj používanie detského ihriska s domčekom a pieskoviskom, prenosného vonkajšieho ohniska, záhradného sedenia s veľkým dáždnikom a grilu na drevené uhlie. Rovnako tak sa dá používať i miestnosť na uzamknutie bicyklov a lyží. Parkovanie je zabezpečené na oplotenom dvore pre viacero motorových vozidiel alebo pre jedno auto pod prístreškom.

S radosťou Vám poskytneme informácie a tipy o možnostiach v regióne.

Ponúkame aj služby za príplatok, a to:
- zapožičanie trekingových bicyklov 3 ks dospelí, 1 ks detský + zapožičanie cyklovozíka pre deti do 3 rokov;
- služby lokálneho cyklo sprievodcu po okolí;
- transport autom podľa potreby;
- vonkajšiu voliéru pre psa;
- párty stan 6 m x 3 m s plachtou;
- nafukovací bazén 1,5 m x 2,0 m;
- grilovanie s grilmajstrom;
- domáci miláčikovia v interiéri;
- nadštandardné vybavenie kuchyne (profesionálny odšťavovač, sodastream...).

Príbeh našej rozprávkovej drevenej chalúpky sa zrodil v roku 1934, kedy rodina nemeckého fabrikanta Henkel postavila svojej dcére dom. Marie Henkel trpela bronchitídou, a tak jej výborne robil vzduch na čerstvom tatranskom vzduchu. Vďaka Považskej lesnej železnici tu bývalo mnoho obyvateľov. Spolu so spoločníčkou Mariou Pustkovou si založili práčoveň pre lesných a železničných pracovníkov a pracovali ako učiteľky v miestnej škole. Na základe toho vzniklo ako poďakovanie názov Maria House. My sme od 2009 kúpili dom na rodinné účely. Neskôr sme sa rozhodli sprístupniť ho aj hosťom, aby si užili atmosféru, ktorú tento dom má. Nie je pre to pre nás problém prísť pre Vás na letisko, urobiť Vám nákup, sprevádzať Vás na horskom či cestnom bicykli alebo pripraviť grilovačku pre celú partiu pod párty stanom.

Vo vnútri chaty je prísny zákaz fajčenia. Stálou obyvateľkou dvora je mačka. Pobyt v interiéri je v prezuvkách. Mobilný signál je slabý. Neakceptujeme konanie večierkov a párty.

Radi Vám pripravíme dovolenku na mieru podľa Vašich predstáv. Tešíme sa na Vás v našom Maria House Liptov. Rodina Chudovský.

Cenník

110€/noc
4.1.-22.12.

180€/noc
26.12.-3.1.

125€/noc
1.7.-31.8.

ZĽAVA 9% na pobyt
7 a viac nocí

135€/noc
23.12.-25.12.

Kontakt

0908 901 222

Adresa

Svarín, 032 33 Kráľova Lehota-Svarín, Slovakia

44428.png
36285.png
decathlon ubytovanie v prírode
exisport ubytovanie v prírode
bottom of page