5 tipov, kam s deťmi v okolí Prievidze

Bojnický zámok alebo ZOO Bojnice pozná hádam každý a, povedzme si otvorene, sú to najnavštevovanejšie miesta v okolí Prievidze. No v tomto krátkom článku vám predstavíme aj pár menej známych miest, ktoré určite stoja za navštívenie.

Foto: DM

1. Vodný svet - Sebedražie


Objavte čistú energiu prírody ukrytú vo vode, kameni a dreve. Pýtate sa, kde ju nájdete? Predsa vo Vodnom svete v Sebedraží pri Prievidzi. Vodný svet je rekreačno-oddychový areál ponúkajúci celej vašej rodine, priateľom a známym možnosť stráviť príjemné chvíle v jedinečnom prírodnom prostredí.


Využite možnosť zachytať si ryby aj bez rybárskeho povolenia. V areáli sa nachádza 9 vodných plôch - z toho 3 lovné rybníky s rôznym režimom lovu.


Na čerstvých pečených pstruhoch, grilovanej klobáske či račej pochúťke si môžete pochutnať v tematickej reštaurácii - PIRÁTSKA LOĎ S LOKÁLOM U JACKA SPARROWA, ktorá vás prenesie do čias pirátskych dobrodruhov. Obdivovať tu môžete aj originálne kamenné a drevené diela popredných slovenských umelcov.


Deti určite zaujme Račia farma, kde môžu vidieť živé exempláre rakov riečnych v ich prirodzenom prostredí. Vstup je zdarma, avšak po prehliadke môžete podporiť prevádzku Račej farmy dobrovoľným príspevkom.


Súčasťou areálu je tréningové centrum Golf Clubu Scotland, kde si môžete vyskúšať zahrať skutočný golf na kvalitných trávnatých povrchoch alebo pre začiatočníkov minigolf. Ak nie ste fanúšikom golfu, určite oceníte možnosť posedenia a rozjímania pri blkotajúcom ohni v megalitickom ohnisku. Dokonalú atmosféru dotvárajú aj indiánske teepee.


Všetkých návštevníkov s radosťou privítajú počas celej sezóny každý rok od 1. mája až do 31. októbra.

Foto: Kam na výlet

2. Farma Zelená Ruža - Kľačno


Pokiaľ ste milovníkmi zvierat a klasické ZOO vám nestačia, určite navštívte Farmu Zelená Ruža v obci Kľačno. Nachádza sa neďaleko Prievidze a jej návštevu určite neoľutujete!


Návštevníkom ponúka kontakt so zvieratkami za symbolické 1€ (ubytovaným hosťom ZDARMA). Môžete tam vidieť (alebo aj hladkať či kŕmiť) zvieratká ako sliepky, kozy, ovce, pávy, kačky, husy, prasiatka, sovy, pštrosa, poníka, pstruhy, jesetera, zajace,...


V prípade, že vás objekt zaujme, je k dispozícii aj ohnisko, terasa či gril, kde si môžete pripraviť občerstvenie alebo si posedieť pri táboráku. Hneď vedľa objektu sú aj potraviny, takže farmu môžete navštíviť aj "nepripravení".


K dispozícii je aj ubytovanie v štýlových Apartmánoch a tak je môžné na farme aj prespať a užiť si dokonalú vidiecku atmosféru. Navyše vám farma ponúka aj vidiecke wellness v podobe kúpacej kade a fínskej barelovej sauny. Objekt je vhodný aj na konanie spoločenských akcii ako oslavy, školenia alebo teambuildingy.


Vaše deti (ale ani vy) sa učite nebudú nudiť!