top of page

5 tipov, kam s deťmi v okolí Prievidze

Bojnický zámok alebo ZOO Bojnice pozná hádam každý a, povedzme si otvorene, sú to najnavštevovanejšie miesta v okolí Prievidze. No v tomto krátkom článku vám predstavíme aj pár menej známych miest, ktoré určite stoja za navštívenie.

Foto: DM

1. Vodný svet - Sebedražie


Objavte čistú energiu prírody ukrytú vo vode, kameni a dreve. Pýtate sa, kde ju nájdete? Predsa vo Vodnom svete v Sebedraží pri Prievidzi. Vodný svet je rekreačno-oddychový areál ponúkajúci celej vašej rodine, priateľom a známym možnosť stráviť príjemné chvíle v jedinečnom prírodnom prostredí.


Využite možnosť zachytať si ryby aj bez rybárskeho povolenia. V areáli sa nachádza 9 vodných plôch - z toho 3 lovné rybníky s rôznym režimom lovu.


Na čerstvých pečených pstruhoch, grilovanej klobáske či račej pochúťke si môžete pochutnať v tematickej reštaurácii - PIRÁTSKA LOĎ S LOKÁLOM U JACKA SPARROWA, ktorá vás prenesie do čias pirátskych dobrodruhov. Obdivovať tu môžete aj originálne kamenné a drevené diela popredných slovenských umelcov.


Deti určite zaujme Račia farma, kde môžu vidieť živé exempláre rakov riečnych v ich prirodzenom prostredí. Vstup je zdarma, avšak po prehliadke môžete podporiť prevádzku Račej farmy dobrovoľným príspevkom.


Súčasťou areálu je tréningové centrum Golf Clubu Scotland, kde si môžete vyskúšať zahrať skutočný golf na kvalitných trávnatých povrchoch alebo pre začiatočníkov minigolf. Ak nie ste fanúšikom golfu, určite oceníte možnosť posedenia a rozjímania pri blkotajúcom ohni v megalitickom ohnisku. Dokonalú atmosféru dotvárajú aj indiánske teepee.


Všetkých návštevníkov s radosťou privítajú počas celej sezóny každý rok od 1. mája až do 31. októbra.

Foto: Kam na výlet

2. Farma Zelená Ruža - Kľačno


Pokiaľ ste milovníkmi zvierat a klasické ZOO vám nestačia, určite navštívte Farmu Zelená Ruža v obci Kľačno. Nachádza sa neďaleko Prievidze a jej návštevu určite neoľutujete!


Návštevníkom ponúka kontakt so zvieratkami za symbolické 1€ (ubytovaným hosťom ZDARMA). Môžete tam vidieť (alebo aj hladkať či kŕmiť) zvieratká ako sliepky, kozy, ovce, pávy, kačky, husy, prasiatka, sovy, pštrosa, poníka, pstruhy, jesetera, zajace,...


V prípade, že vás objekt zaujme, je k dispozícii aj ohnisko, terasa či gril, kde si môžete pripraviť občerstvenie alebo si posedieť pri táboráku. Hneď vedľa objektu sú aj potraviny, takže farmu môžete navštíviť aj "nepripravení".


K dispozícii je aj ubytovanie v štýlových Apartmánoch a tak je môžné na farme aj prespať a užiť si dokonalú vidiecku atmosféru. Navyše vám farma ponúka aj vidiecke wellness v podobe kúpacej kade a fínskej barelovej sauny. Objekt je vhodný aj na konanie spoločenských akcii ako oslavy, školenia alebo teambuildingy.


Vaše deti (ale ani vy) sa učite nebudú nudiť!

Foto: Ubytovanie v prírode

3. Dom ilúzii - Bojnice


Dom ilúzií je múzeum a galéria zameraná na optické ilúzie, trick-artové umenie a moderné formy zobrazovania reality.


Nachádza sa priamo na námestí v rozprávkovom mestečku Bojnice, neďaleko Bojnického zámku, ktorý patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie zámky na Slovensku.

Otvorené každý deň!


V Dome ilúzií môžete vďaka interaktívnej expozícii objavovať a poznávať, ako fungujú naše zmysly pri vnímaní optických ilúzií. Nájdete u nás trick-artové maľby tematicky zamerané na bojnické legendy, meniace sa obrazy (tzv. lentikulárne obrazy), obrazy s moaré efektom a zoznámite sa aj s rozšírenou realitou.


Nie je zakázané, skôr vítané a odporúčané fotografovanie a manipulácia s vystavenými exponátmi. Môžete sa s nimi hrať a lúštiť optické hádanky. Preto je vhodnou výbavou každého návštevníka mobilný telefón alebo fotoaparát. Odnesiete si so sebou domov nezapomenuteľné spomienky a fotografie, ktoré pobavia vašich známych i celú rodinu.


Viete, že máte rozšírenú realitu takmer stále vo svojom vrecku? Veríte, že nie všetko je presne také, ako to naozaj vyzerá? Je náš mozog dokonalý, alebo nás rád klame? Či už ste malí či veľkí, v Dome ilúzií si prídete na svoje. Umenie na každom rohu, interaktívne a zábavné exponáty sú zárukou skvelého zážitku a nových vedomostí. Okrem toho, že sa zabavíte, dozviete sa všeličo nové zo sveta umenia, technológií a odnesiete si množstvo vydarených fotografií, ktoré zaručene ohúria vašich priateľov.

Foto: Dom ilúzii

4. Escape Room - Záhada Ružového Pantera - Bojnice


Najznámejší a najvzácnejší diamant na svete – ružový panter uložený v bojnickom múzeu bol ulúpený!


Všetky stopy vedú k svetoznámemu lovcovi umenia – Al Tornádovi, ktorý má na svedomí už niekoľko úspešných krádeží po celom svete. Vašou úlohou bude pomôcť inšpektorovi Clusovi vyšetriť prípad, vyriešiť všetky úlohy, popasovať sa s nástrahami a spolu s nájdeným diamantom uniknúť z Tornádovho sídla.


Toto všetko budete musieť stihnúť v priebehu 60 minút.


Naša úniková hra je určená pre 2-5 osôb a je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Úžasnú atmosféru a skvelý zážitok pre rodiny, partie kamarátov, teambuilding, rozlúčky so slobodou, oslavy a iné dotvára jedinečná hudba zložená priamo pre našu hru.


Neváhajte a zažite dobrodružstvo, zábavu a napätie v našej Escape room Bojnice!


Trúfate si? Tešíme sa na vás!

Foto: Kam na výlet

5. Sokoliari Aquila - Bojnice


Preneste sa do čias kráľov, princezien, urodzenej šľachty a zručných sokoliarov. Ak sa chcete cítiť podobne ako v rozprávke Sokoliar Tomáš, zavítajte do Bojníc.


V Bojniciach nájdete sokoliarov v prírodnom amfiteátri stálej scény AQUILA, ktorý sa nachádza asi 100 metrov od vchodu do zámku. Vystúpenia sú tematicky zasadené do dobových čias. Aj preto sú aktéri oblečení vo fascinujúcich dobových kostýmoch a očarujúcu starodávnu atmosféru dotvára aj historická hudba, na ktorú predvádzajú lety rôznych dravcov.


Majestátne dravce si môžete prezrieť celkom zblízka, rovnako ako ich oslnivý prelet nad Vašimi hlavami. Deti sa s dravcami môžu aj odfotiť a pohladkať si ich, vďaka čomu si z návštevy sokoliarov odnesú nádhernú pamiatku.


Predstavenie sokoliarov je spestrené aj kúzelníkom, ktorí deťom predvedie svoje kúzla i čary. Ak si so sebou chcete odniesť aj portrét či kresbičku, pohodlne sa usaďte do kresla a nechajte sa namaľovať od šikovného maliara Majstra Farbičku.


Sokoliari Aquila majú vo svojom repertoári aj divadielko s bábkami aj bez nich. Deti sa môžu započúvať do pútavých historických rozprávok či naučiť sa pesničku o strašidlách.

Foto: Kam na výlet

Okrem uvedených atrakcii vám okolie Prievidze ponúka aj mnohé iné, ako napríklad: Hornonitrianske múzeum, GumiLand, Arakovo, Múzeum praveku, Technické Moto Múzeum, Hornonitriansky banský skanzen, kúpalisko Čajka, Čajka v oblakoch,...


Zdroj: Ubytovanie v prírode, Kam na výlet

Comments


zoohit
4home
bottom of page